Lata dwudzieste, lata trzydzieste, czyli dawnych wspomnień czar

9 grudnia, Teatr Rozmaitości Gwitajcie ze Szczecina umilił nam poniedziałkowy wieczór. Na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim przyjechał ze spektaklem "Lata 20., lata 30., czyli dawnych wspomnień czar…". W dwuosobowym składzie, przy akompaniamencie, śpiewający aktorzy Jakub Gwint i Miłosz Wojciechowski przypomnieli nam wiele międzywojennych utworów. Mimo upływu czasu, piosenki te nadal wzruszają kolejne pokolenia słuchaczy emanując ciepłem, humorem, a czasem tęsknotą za tym co nieuchronnie już przeminęło...

Wieczór z wykonawcami był podróżą do tamtych cudownych dni, w których królowały piosenki o znajomo brzmiących tytułach takich jak "Już nie zapomnisz mnie", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Zimny drań", czy niezapomniane "Każdemu wolno kochać". Spektakl przeniósł widzów czasie i przestrzeni, pozwalił na nowo odkryć bogactwo twórczości międzywojennej, a także jej nieodparty i subtelny urok.

Można było śpiewać razem z wykonawcami, tym bardziej, że większość piosenek znaliśmy. Dobre przeboje nigdy się nie starzeją.

Ten wesoły spektakl, pozwolił nam oderwać się od codziennych problemów i trosk i zapomnieć o szarej rzeczywistości za oknem. Mamy nadzieję, że to nie ostatni wieczór z Teatrem Rozmaitości Gwitajcie.

Dziękujemy sponsorowi Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także Kamieńskiemu Domowi Kultury za udostępnienie sali.

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck