Kamieńska Noc Bibliotek

Za nami kolejna Noc Bibliotek! W sobotę, 5 października, w całej Polsce organizowana była Noc Bibliotek pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim również przystąpiła do tej akcji. Zaczęliśmy o 18:30 grą miejską "Tropem ciekawostek Kamienia Pomorskiego". Uczestnicy zebrali się pod punktem bibliotecznym przy Szkole Podstawowej nr 1. Stąd rozwiązując pierwszą zagadkę wyruszyli do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. Tutaj szukając kolejnej wskazówki zapoznali się z wystawami, eksponatami, o których opowiedział nam pracownik muzeum Pan Błażej Bubnowicz. Stamtąd, rozwiązując kolejne zagadki cała grupa udała się w prawdziwą podróż po historii i zabytkach Kamienia Pomorskiego. Wielką frajdę uczestnikom sprawiło szukanie i rozwiązywanie zagadek, rebusów i krzyżówek, które były wskazówkami do kolejnych punktów gry. Atrakcją były ciekawostki i informacje przekazywane przez Pana Błażeja, który też był uczestnikiem naszej zabawy. Szczególnie dla młodych i nowych mieszkańców Kamienia dodatkową atrakcją były zdjęcia dokumentujące historię przedwojenną i powojenną miasta. Po dotarciu do Biblioteki na uczestników czekała gorąca herbata, kawa i domowe ciasto. Po nabraniu sił bawiliśmy się dalej rozwiązując m.in. kalambury. Dużo śmiechu wywołała zabawa w " Zgadnij kim jesteś", nawiązująca do elementów naszego miasta.

Szczególne podziękowania składamy Panu Błażejowi Bubnowiczowi za pomoc i wzbogacenie wieloma informacjami i ciekawostkami naszej gry miejskiej.

Noc Bibliotek to impreza mająca na celu promocję czytelnictwa i biblioteki jako miejsca, w którym warto bywać. Myślimy, że nam to się udało.

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck