Kamieńska Biblioteka zaprasza na Noc Bibliotek

5 października odbędzie się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia - niecodzienne spotkania z literaturą. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim również włącza się do akcji Noc Bibliotek. Zaczynamy zabawę o 18:30 Grą Miejską "Tropem ciekawostek Kamienia Pomorskiego". Dzięki grze dowiemy się wiele informacji z historii naszego miasta, które zdradzi nam Pan Błażej Bubnowicz, pasjonat i miłośnik historii Kamienia. Zbiórka przy Punkcie bibliotecznym przy Szkole Podstawowej nr 1. Idąc po wyznaczonych punktach dotrzemy do siedziby Biblioteki przy ulicy Wolińskiej, gdzie będą dalsze gry i zabawy, poczęstunek i na koniec film.

Do zabawy zapraszamy młodzież i dorosłych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck