IV Wielkie Kamieńskie Dyktando

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w 4. edycji Wielkiego Kamieńskiego Dyktanda.
Celem tego wydarzenia jest promocja kultury języka polskiego. Zadaniem uczestników będzie napisanie podyktowanego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.
Uczestnicy będą podzieleni na trzy grupy wiekowe: uczniowie z klas V – VII szkół podstawowych, którzy ubiegać się będą o tytuł Kamieńskiego Małego Mistrza Ortografii, uczniowie klas VIII, gimnazjaliści i licealiści, rywalizujący o tytuł Młodego Mistrza Ortografii oraz dorośli, którzy zawalczą o tytuł Kamieńskiego Mistrza Ortografii.
Dyktando odbędzie się w poniedziałek 15 maja 2019 r.
O godzinie 10:00 dyktando napisze grupa najmłodsi uczestnicy, o godzinie 12:00 młodzież, a o godzinie 17:00 dorośli.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ortograficznych zmaganiach. Oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza Ortografii na zwycięzców oczekują nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kamieniu Pomorskim.
Dodatkowe informacje : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim ul. Wolińska 9, tel. 91 38 20 541, e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!

Fotorelacja:

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dzidzictwa Narodowego Biblioteka Narodowa Narodowe Centrum Kultury

belka logotypowa nprcz

belka logotypowa mkidn

belka logotypowa biblioteka narodowa

belka logotypowa nck