Grudniowe spotkanie DKK

W środowy wieczór, 11 grudnia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem miało ono niezwykłą i ciekawą oprawę. Tematem spotkania była powieść "Rozważna i romantyczna" Jane Austen. Z tej okazji na herbatkę i ciasteczka z popularną angielską pisarką zaprosiły nas damy z Klubu Przyjaciół Jane Austen. Panie ubrane w stroje z czasów regencji, przybliżyły uczestnikom wieczoru obyczaje, rozrywki, anegdoty dotyczące tamtych czasów. Przy słodkim poczęstunku rozmawialiśmy o roli kobiet w czasach Jane Austen, ich pragnieniach, marzeniach dotyczących zamążpójścia, układaniu planów na dalsze życie. Uznaliśmy, że jeśli chodzi o marzenia kobiet niewiele się zmienia. Zabawnym momentem spotkania była gra w pytania i odpowiedzi, uczestnicy musieli w ciekawy sposób odpowiedzieć na wylosowane pytania np. "Czy jesień wpływa na melancholię?" lub "Dlaczego słodycz cieszy?". Była to jedna ze znanych rozrywek pań z zamożnych domów początku XIX wieku. Panie z Klubu wspominały również sztukę kaligrafii, robótki ręczne takie jak szydełkowanie, haft, przeróbki strojów, nakryć głowy, ale także zainteresowanie poezją, literaturą, malarstwem oraz muzyką.

Dziękujemy paniom z Klubu Przyjaciół Jane Austen za ten wyjątkowy wieczór.