Ferie 2019 w kamieńskiej Bibliotece

W czasie tegorocznych ferii w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywały się różnorodne zajęcia dla dzieci. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego. Odbyły się dwa seanse filmowe w cyklu Kino Bambino. W czasie warsztatów z japońską sztuką opowieści Kamishibai dzieci tworzyły piękne plansze do wiersza "Kaczka dziwaczka". Na zajęciach poświęconych legendom o naszym mieście powstała piękna makieta Kamienia Pomorskiego. Na zakończenie ferii odbyła się Noc z Dinozaurami. Dzieci wspaniale się bawiły biorąc udział w wielu przygotowanych atrakcjach. Mogły się wcielić w paleontologów i odkrywać kości dinozaurów oraz składać szkielet wielkiego tyranozaura. Z kartonów i papierów stworzone zostały różne nowe gatunki dinozaurów. Dzieci mogły również obserwować wybuchy wulkanów i bawić się w teatrzyk cieni. W ciemnych i tajemniczych zakątkach biblioteki mogły wysłuchać opowieści o małym dinozaurze Reginaldzie. Na zakończenie nocy w bibliotece odbył się seans filmowy z dinozaurami w roli głównej.

Po raz kolejny dzieci mogły się przekonać , że w bibliotece można się dobrze bawić.