Ważne

Kontakt
tel. 913820541,
e-mail : pimbpkamien@wp.pl

biblioteka_kamien

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim

Wszystkie prawa zastrzeżone

Kursy e-learningowe

czytaj wiecej

Dyskusyjny Klub Książki

Ruszają spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Do tej pory spotykaliśmy się jako Klub Miłośników Książki, zmienia się trochę formuła naszych spotkań. Nadal jednak będą spotykać się osoby, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze. Atmosfera jest zawsze sympatyczna, a dyskusje niekoniecznie poważne.
Najbliższe spotkanie już we wtorek, 13 października o godz. 18.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

czytaj wiecej

KOMPUTEROWY KURS ANGIELSKIEGO W BIBLIOTECE

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

czytaj wiecej

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki. Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.
Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych.
Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom także kurs języka angielskiego dla dzieci funenglish.pl, z którego do tej pory korzysta ponad 900 bibliotek z całego kraju.
Informacje na temat kursu komputerowego angielski123.pl udziela:
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim
ul. Wolińska 9 , Tel. 091 38 20 541, e-mail biblioteka-kamien@wp.pl

Zobacz plakat

Informacja

Informujemy, że od listopada 2012 przy Bibliotece działa Klub Miłośników Książek. Spotkania odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych , którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach. Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne, wystarczą chęci i czas.

czytaj wiecej